Šťastná žena s brýlemi čte zprávy na smartphonu ve světlé kanceláři.

Zkontrolujte si dásně

Dásně jsou přirozenou ochrannou bariérou proti škodlivým bakteriím. Pokud máte problémy s dásněmi, jako je krvácení a záněty, znamená to, že vaše dásně ztrácejí svou pevnost.

Náš test vám pomůže včas rozpoznat příznaky, abyste mohli jednat. Pomůže vám zjistit více o vašem osobním zdraví dásní. A pokud vám hrozí problémy s dásněmi - dostanete vhodná doporučení.

Zjistěte nyní, jak zdravé jsou vaše dásně.

Tento test má pouze informativní charakter a nenahrazuje lékařské poradenství, diagnózu ani léčbu.

O svém osobním riziku se poraďte se svým zubním lékařem.

Udělejte si kvíz nyní

Mladá žena se zářivým úsměvem pohodlně leží s rukou podepřenou hlavou.

Zjistěte nyní, jak zdravé jsou vaše dásně.

1. Řekněte nám, kolik je vám let...

2. Jste v současné době těhotná?

3. Trpíte některým z těchto onemocnění?

4. Jak často pociťujete vysokou hladinu stresu?

5. Jste kuřák?

6. Zaznamenali jste některou z těchto skutečností?

7. Podstoupili jste parodontologické ošetření u zubního lékaře?

8. Jsou vaše zuby viklavé nebo uvolněné?

9. Jak pečujete o své dásně?

Otázky 1 - 9

Vaše dásně jsou zdravé 

Dobrá práce! Podle vašich odpovědí to vypadá, že vaše dásně jsou zdravé!

Pokračujte v kvalitní dentální hygieně.

 • Pravidelně navštěvujte svého zubaře.
 • Čistěte si zuby správně dvakrát denně.
 • Denně používejte zubní nit a vyplachujte ústa ústní vodou, která pomáhá bojovat proti bakteriím.
 • Udržujte si zdravou mysl i tělo: Zdraví ústní dutiny může ovlivnit vaše celkové zdraví - a naopak.
 • Jezte vyváženou stravu, která zahrnuje i to, že to nebudete přehánět s cukrem a dalšími sacharidy, které mají rády zubní plak (rizikovým faktorem je cukrovka).
 • Přestaňte kouřit a užívat jiné tabákové výrobky - včetně žvýkacího tabáku.
 • Snižte svůj stres. Meditace, jóga, cvičení, vedení deníku vděčnosti, změna životního stylu - cokoli, co snižuje stres, je dobré, i když jsou vaše dásně v perfektním stavu.

Díky preventivním opatřením by vaše dásně měly být dlouho zdravé s růžovou barvou a bez nemocí.

Doporučené produkty

Hrozí problémy s dásněmi, již trpíte některými příznaky

Na základě vašich odpovědí se zdá, že byste mohli mít akutní problémy s dásněmi. Ty mohou signalizovat vážnější problém a je vhodné se o nich poradit se svým zubním lékařem.

 • Stanovte si jako prioritu návštěvu zubaře
 • Čistěte si zuby řádně dvakrát denně
 • Používejte specializované přípravky pro péči o dásně

Pokud není pravidelnou péčí odstraněn zubní plak, který se na zubech hromadí, produkuje toxiny, které mohou dráždit dásně a vést k příznakům zánětu dásní. Všímejte si dásní, které při čištění krvácejí, a také zánětu a citlivosti. Dalším ukazatelem může být zápach z úst, zejména pokud se s ním setkáváte pravidelně. Dalším častým příznakem zánětu dásní a pozdějších stadií onemocnění dásní jsou zuby, které se zdají být prodloužené v důsledku ustupující linie dásní. Lidé, kteří mají problémy s dásněmi, mohou využívat přípravky péče o ústní dutinu vyvinuté speciálně pro ně.

Doporučujeme

meridol® CHX 0,12 % pomáhá bojovat proti bakteriím plaku, které jsou příčinou problémů s dásněmi, jako je zarudnutí, otok nebo krvácení, a pomáhá tak předcházet vzniku problémů s dásněmi a jejich podráždění*.
*Bakterie plaku, při opakovaném používání.

Doporučené produkty

Hrozí riziko problémů s dásněmi, bez aktuálních příznaků

Na základě vašich odpovědí se zdá, že byste mohli být náchylní k problémům s dásněmi.

 • Zeptejte se svého zubního lékaře na stav svých dásní.
 • čistěte si zuby řádně dvakrát denně
 • používejte specializované přípravky pro péči o dásně

Onemocnění dásní začíná zubním plakem - pelikulou, v níž se ukrývají bakterie a která se na vašich zubech neustále tvoří, aniž byste o tom věděli. Bakterie obsažené v plaku, které se nahromadí v nadměrném množství, mohou dráždit dásně a vyvolat onemocnění dásní.

Pokud jste kuřák, zažíváte každodenní stres nebo trpíte chronickými onemocněními, jako je cukrovka nebo CVD, můžete být vystaveni vyššímu riziku vzniku onemocnění dásní.

Lidé, kteří mají problémy s dásněmi, mohou využívat přípravky péče o ústní dutinu vyvinuté speciálně pro ně.

Doporučujeme

meridol® Complete Care pro ochranu dásní s kombinací dvou aktivních látek – cínu a fluoridu, které společně pomáhají dlouhodobě bojovat s bakteriemi*, bojují proti bakteriím plaku a chrání citlivé zuby.
*Bakterie plaku, při opakovaném používání.

Doporučené produkty

Vysoké riziko problémů s dásněmi

Na základě vašich odpovědí se zdá, že byste mohli mít vysoké riziko vzniku problémů s dásněmi. Ujistěte se, že je pro vás brzká návštěva zubního lékaře a péče o dásně prioritou.

 • Upřednostněte návštěvu u zubaře
 • Dvakrát denně si řádně čistěte zuby
 • Používejte specializované přípravky pro péči o dásně

Onemocnění dásní začíná zubním plakem - pelikulou, v níž se ukrývají bakterie a která se na vašich zubech neustále tvoří, aniž byste o tom věděli. Bakterie v plaku, které se nahromadí v nadměrném množství, mohou dráždit dásně a vyvolat onemocnění dásní.

Mírná forma onemocnění dásní, gingivitida je zánět dásní způsobený usazováním zubního plaku a kamene na zubech. Zánět dásní je vratný, pokud je léčen, a zastaví tak onemocnění dásní v jeho počátcích. neléčený zánět dásní se může změnit v parodontitidu. Toto onemocnění vážněji infikuje tkáň dásní a způsobuje kapsy na dásních a infekci kostní tkáně.

Lidé, kteří mají problémy s dásněmi, mohou využívat přípravky péče o ústní dutinu vyvinuté speciálně pro ně. Zvažte, zda do své každodenní péče o zubní dutiny nezařadit další produkty, jako jsou speciálně vyvinuté přípravky pomáhající v boji s bakteriemi v zubním plaku a pomůcky na čištění mezizubních prostor.

Doporučujeme

meridol® Paradont Expert pro ochranu dásní. Tato zubní pasta nejenže bojuje proti příčině krvácení a dalších problémů dásní*, ale také pomáhá zvyšovat odolnost dásní proti krvácení, ústupu dásní a dalším problémům dásní. Cílí na bakterie plaku, které jsou často hlavní příčinou* problému dásní. Tato zubní pasta pro ochranu dásní má účinné, šetrné složení a je klinicky prokázáno, že ji lze používat pro přirozené zuby i implantáty.
*Bakterie plaku, při opakovaném používání.

Doporučené produkty